0

Jak dbać o wrażliwą i alergiczną skórę twarzy?

Zacznijmy od tego, jak rozpoznać, czy Twoja  skóra jest wrażliwa? 

Główną cechą skóry wrażliwej i nadwrażliwej oraz alergicznej jest jej zwiększona reaktywność. Znacznie wyższa, niż w przypadku cery normalnej. Osoba o takim typie skóry odczuwa szczypanie, ciepło, mrowienie oraz świąd (rzadziej).

Czasem towarzyszy temu również zaczerwienienie, a uczucie dyskomfortu pojawia w sposób nasilony w reakcji na bodźce różnego rodzaju, które normalnie nie powinny wywoływać podrażnień przy zdrowej skórze.

Skóra wrażliwa i nadwrażliwa reaguje na bodźce, które nie mają wpływu na inne rodzaje skóry. Ta nadwrażliwość cery wynika z obniżenia jej progu tolerancji. Im bardziej skóra jest wrażliwa, tym niższy jest jej próg tolerancji. W przypadku cery wrażliwej reaktywność objawia się w sposób tymczasowy, w pewnych momentach.

Jak mogę zadziałać, aby poprawić kondycję skóry wrażliwej? 

Aby poprawić kondycję swojej skóry, zadbaj o nią w każdym wymiarze. Holistyczne podejście do codziennej pielęgnacji, pozwoli Ci ujrzeć szybsze i długofalowe efekty. Postaraj się maksymalnie ograniczać wszystkie agresywne czynniki oddziałujące na skórę:

  • Podrażniające produkty oraz kosmetyki (peeling, nieodpowiednie kremy…),
  • Narażenie na zimno,
  • U mężczyzny golenie będzie wymagało odpowiednich produktów
  • Wrażliwość zwiększa się przez szkodliwe działanie słońca, ważna jest odpowiednia fotoprotekcja – pamiętaj o kremie SPF, nie tylko w czasie lata! UŻYWAJ GO PRZEZ CAŁY ROK

A co z codzienną pielęgnacją? Czego używać?

Intuition Line to kosmetyki przeznaczone do niwelowania uczucia dyskomfortu i przywracających równowagę skóry wrażliwej, z widocznymi zaczerwienieniami oraz podrażnieniami.

Poznajcie składniki aktywne, które są odpowiedzialne za działanie przeciwzapalnie, niwelują zaczerwienienia oraz stymulują regenerację skóry. Dzięki czemu staje się ona bardziej odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Dermochlorella DP efektywnie stymuluje syntezę włókien kolagenowych wokół naczyń krwionośnych, zmniejszając ich widoczność.

MAXnolia ma działanie przeciwzapalne, zmniejszające zaczerwienienia oraz opóźniające procesy starzenia.

W Intuition Line znajdziesz pełną pielęgnację, wyselekcjonowanych kosmetyków, przebadanych i przetestowanych przez tysiące klientów, którzy z zadowoleniem wracają po każdej skończonej serii 🙂

Produkty:

1.Intuition Magnolia Cream

 Krem magnoliowy. Rekomendowany szczególnie dla cery wrażliwej, wymagającej delikatnej pielęgnacji. Nie zawiera składników alergizujących. Regularne stosowanie zwiększa odporność skóry na niekorzystne działanie środowiska oraz minimalizuje podrażnienia
i zaczerwienienia. 

Pojemność: 50 ml Kod: 4529

2.Neuro Peel 

Intuicyjny peeling enzymatyczny. Peeling o delikatnej konsystencji, polecany dla każdego rodzaju skóry, szczególnie dla cery wrażliwej. Zawiera enzym papainę oraz Neurobiox™, które skutecznie peelingują skórę usuwając martwy naskórek, nie powodując przy tym podrażnień. 

Pojemność: 50 ml Kod: 4524 

3.Insight Night Totalcream 

Skoncentrowany krem na noc z chlorellą. Rekomendowany szczególnie dla cery wrażliwej. Ekstrakt z chlorelli gwarantuje stymulację procesów naprawczych płaszcza lipidowego skóry oraz łagodzi stany zapalne i zaczerwienienia. Całonocne wchłanianie kremu gwarantuje pełną regenerację skóry.

 Pojemność: 50 ml Kod: 4530