0

PEELING TWARZY co daje?

Obowiązkowym punktem pielęgnacji każdego typu skóry jest peeling twarzy. Naskórek powinien złuszczać się samoistnie. Czasami ten proces zostaje zakłócony, a skóra z dnia na dzień traci swój blask i zdrowy koloryt. Wchłanianie substancji aktywnych z kremów zostaje ograniczone, jeśli nie zadbamy o odpowiedni poziom złuszczenia.

Co daje profesjonalny PEELING TWARZY?

Główną funkcją peelingów jest usuwanie powierzchniowych warstw naskórka. Regularny peeling twarzy pobudza procesy regeneracyjne, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawia stopnień nawilżenia i elastyczności skóry. W wyniku systematycznego stosowania peelingów na powierzchni skóry pozostaje mniej martwych komórek, dzięki temu skóra wygląda na gładszą, a makijaż dłużej się utrzymuje.

Jak dobrać rodzaj PEELINGU DO TWARZY ?

Istnieje kilka rodzajów peelingów do twarzy. Posiadaczki skóry naczyniowej, wrażliwej lub z aktywnymi stanami zapalnymi muszą szczególnie uważać przy wyborze odpowiedniej dla siebie metody złuszczania. Dla nich poleca się peelingi enzymatyczne, takie jak Neuro Peel. Są one bardzo łagodne, ponieważ w swoim składzie nie zawierają żadnych drobinek. Zastosowane enzymy to w większości przypadków substancje pochodzenia roślinnego, np. papaina. Skóry tłuste i normalne z powodzeniem mogą stosować peelingi mechaniczne zawierające drobinki, które pod wpływem masażu ścierają zrogowaciałą warstwę naskórka.

Jak często stosować PEELING DO TWARZY?

Zbyt częste i intensywne złuszczanie naskórka wywołuje więcej szkód niż pożytku i doprowadza do uszkodzenia bariery hydrolipidowej skóry.
W zależności od rodzaju preparatu, jak i typu naszej cery, stosowanie peelingu może się różnić. Osoby posiadające skórę tłustą lub normalną powinny wykonywać zabieg nie częściej niż raz w tygodniu. Cery naczyniowe i wrażliwe raz na dwa tygodnie.

Niezależnie od typu skóry powinniśmy obserwować jej reakcję po wykonanym zabiegu. Jeżeli zauważymy zaczerwienienie, a skóra będzie nas intensywnie piekła, należy ją odpowiednio zregenerować. Intuition Magnolia Cream zminimalizuje podrażnienia i zaczerwienienia. Zawiera składniki aktywne o działaniu łagodzącym, takie jak: sok z liści aloesu, pantenol, alantoinę oraz ekstrakt kory magnolii.

Photo by Park Street  on Unsplash