0

Skóra pod oczami: Najważniejsze informacje o pielęgnacji skóry wokół oczu autorstwa Yvette

Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza niż na pozostałej części twarzy i ma zaledwie pół milimetra grubości. Brak wystarczającej ilości gruczołów łojowych w tym obszarze oznacza, że skóra nie jest w stanie regulować własnego nawilżenia, co prowadzi do szybszego odwodnienia i zwiększonej widoczności zmarszczek.

Nie wszystkie składniki aktywne kremów do twarzy są odpowiednie dla delikatnej skóry wokół oczu. Niektóre z nich mogą ją podrażniać lub dodatkowo obciążać. Dobre kosmetyki potrafią zdziałać cuda, ale kluczem jest ich regularne stosowanie, najlepiej zarówno rano, jak i wieczorem.

Aby zadbać o skórę wokół oczu, ważne jest, aby wiedzieć, jak działają te składniki:

Alantoina to naturalna substancja o właściwościach łagodzących i regenerujących, idealna dla podrażnionej skóry. Jej właściwości rozjaśniające, zmiękczające i ochronne sprawiają, że jest popularnym składnikiem kosmetyków. Kremy z alantoiną wspierają elastyczność, nawilżenie i gładkość skóry, skutecznie zapobiegając rogowaceniu i przesuszeniu.

Dermochlorella DP kompleks aminokwasów z zielonej mikroalgi Chlorella Vulgaris. Redukuje cienie
i obrzęki pod oczami, rozjaśnia skórę i zmniejsza jej pigmentację

Woda z lodowca naturalnie bogata w minerały i pierwiastki, nawilża i odżywia skórę.

Lipopeptyd (Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester) jest ceniony za swoje właściwości przeciwstarzeniowe. Ponadto skutecznie pomaga zwalczać przebarwienia, rozszerzone naczynka krwionośne i zaskórniki.

EnnaComplex 321, w którego skład wchodzą:

Ekstrakt ze skrzypu polnego  wspaniała, botaniczna kompozycja ziół dla wrażliwej i problemowej cery. 

Ekstrakt z oczaru wirginijskiego stosowany pod oczami pomaga pozbyć się tak niechcianych, fioletowych cieni.

Ekstrakt z miłorzębu japońskiego, dzięki zawartych w nim flawonoidach działa bowiem korzystnie na mikrokrążenie skórne oraz wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, zapobiegając pękającym naczynkom. Miłorząb chroni też kwas hialuronowy, likwidując cienie pod oczami oraz obrzęki.

Ekstrakt z lukrecji gładkiej działa silnie przeciwzapalnie oraz antyobrzękowo, co potwierdzono wieloma badaniami. Dzięki czemu może rozjaśniać cienie pod oczami i przebarwienia skórne.

Ekstrakt z żeń – szenia zmniejsza opuchliznę i cienie pod oczami. Działa antyoksydacyjnie, odżywia
i regeneruje skórę. 

Ekstarkt z lukrecji gładkiej dzięki zawartej w niej glicyryzynie działa silnie przeciwzapalnie oraz antyobrzękowo, co potwierdzono wieloma badaniami.

Wszystkie wymienione składniki, są zawarte w naszych bestsellerowych kremach Proxi Eye Lift Cream oraz Proxi Eye Totalcream