0

Slow ageing, esencja Twojej naturalności

        Slow ageing oznacza, powolne starzenie – czyli dobre traktowanie samej siebie, koncentrację na własnych potrzebach, słuchanie swojego organizmu i pełną akceptację. Podchodząc w ten sposób do życia, z sumiennością i regularnością stosując odpowiednią pielęgnację – działasz prewencyjnie, spowalniając proces starzenia. Ponieważ slow ageing, to esencja Twojej naturalności.

Główną ideą Slow ageing jest więc czuć się komfortowo we własnej skórze – bez względu na wiek. Czy czujesz się tak w swojej skórze?

Jak sprawić, by proces starzenia skóry spowolnił?
Jest na to kilka sposobów…

prawidłowe nawodnienie organizmu, dieta bogata w zielone warzywa i zdrowe tłuszcze oraz regularny ruch! Bo w zdrowym ciele, zdrowy duch. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki ruchu (zwłaszcza tej na powietrzu), składników odżywczych, które karmią ciało oraz wody jest absolutną podstawą dbania o swoje piękne ciało.

–zrezygnuj z papierosów i ogranicz alkohol brak używek. Wieloletnie badania pokazują, że wypalanie 20 papierosów dziennie, przyspiesza proces starzenia skóry średnio o 10 lat! A alkohol mocno wysusza nasz organizm i niszczy komórki.

chroń się przed słońcem. Starzenie się skóry powiązane jest także z ekspozycją na słońce bez ochrony. Która z nas nie raz zapomniała użyć spf przed wyjściem z domu bądź na plażę – starajmy się tego unikać, jak ognia! Ważne jest działanie prewencyjne, w postaci kosmetyków z filtrem SPF, które niwelują szkodliwy wpływ promieni ultrafioletowych na skórę.

relaksacja, czyli masaże twarzy i joga – masaż twarzy czy face modeling, joga, to cudowne
i bardzo relaksujące remedium na starzenie się skóry. Wykonując taki zabieg regularnie nie tylko poprawisz owal twarzy, pozbędziesz się obrzęków i worków pod oczami, ale także sprawisz, że zwiększy się synteza kolagenu i elastyny, a procesy starzenia się skóry troszkę spowolnią. Twoja skóra, to pokocha! Troszkę miziania dla pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia. 

postaw na odpowiednią pielęgnację – nastawiona na nawilżanie, ujędrnienie i antyoksydację, bogata w roślinne składniki aktywne, które potrafią zdziałać cuda. Nasza linia kosmetyków Autobiography jest specjalnie stworzona z myślą o skórze dojrzałej, która potrzebuje jędrności, spłycenia zmarszczek i regeneracji. 

———-

Pielęgnacja cery dojrzałej z Autobiography Line

Jakie produkty polecamy do pielęgnacji cery dojrzałej? Już spieszymy z odpowiedzią:

Oczyszczenie

Specjalnie opracowany, nie pieniący się preparat oczyszczający pomaga usuwać brud
i zanieczyszczenia, jednocześnie nie wysuszając skóry. Oprócz rozpuszczania nadmiaru tłuszczu
i zanieczyszczeń Age Control Gel o zrównoważonym pH pomaga utrzymać naturalną równowagę skóry.

Dzięki zawartości 6 ekstraktów roślinnych, nasz delikatny żel do mycia twarzy wspiera naturalne funkcje skóry. Pozostawia ją:

-gładką

-odświeżoną

-napiętą. 

Tonizacja

Tonik pełni wiele istotnych zadań, jednak jego najważniejszą rolą jest przywracanie cerze odpowiedniego pH. Naturalne pH naskórka wynosi ok. 3,5 – 5,5, czyli zachowuje odczyn kwaśny.

Dodatkowo

– zwiększają penetrację składników aktywnych z aplikowanych serum i kremów

– łagodzi podrażnienia 

Nawilżenie efekt botoksu na dzień

Redukuje widoczność zmarszczek i poprawia elastyczność skóry dzięki dogłębnemu nawilżeniu. Składniki aktywne wspierają naturalne funkcje skóry, stymulują odnowę komórkową, wyrównują koloryt oraz usprawniają procesy regeneracyjne.

Nocna regeneracja

Zwalcza oznaki starzenia się skóry, o wyjątkowych właściwościach tarczycy bajkalskiej, która opóźnia procesy starzenia. Wyniki badań przeprowadzonych w tym kierunku pokazują, że stosując wyciąg Scutellaria baicalensis można zwiększyć ilość podziałów fibroblastów o 10%, czyli opóźnić proces starzenia się skóry aż o około 10 lat, dzięki którym skóra staje się wyraźnie gładsza, jędrniejsza i wygląda młodziej.