0

PIĘKNA CERA bez makijażu

Piękna cera to cel, do którego dąży wielu z nas. Wygląda promieniście, świeżo, a przede wszystkim zdrowo. Nie jest rezultatem posiadania wielu kosmetyków. To jej codzienna pielęgnacja ma ogromny wpływ na to jak się prezentuje.

Przedstawiamy Wam 6 porad, jak prawidłowo dbać o skórę, niezależnie od wieku i typu cery.

1. Pij wodę

Nasze ciało składa się w 60-70% z wody, dlatego jej picie jest tak ważne. Odwodniona skóra staje się szorstka i szara, traci jędrność i elastyczność- nie są to cechy charakterystyczne dla pięknej cery. Pamiętaj, aby nawadniać się regularnie. Pij wodę małymi łyczkami przez cały dzień.

2. Nawilżaj skórę

Dobry krem nawilżający to podstawa pielęgnacji każdego typu cery niezależnie od wieku. Zadbaj, aby wybrany przez Ciebie kosmetyk miał odpowiedni skład, w którym znajdą się substancje nawilżające np. kwas hialuronowy, który został uznany za jeden z najlepszych składników aktywnych o działaniu nawilżającym i chroniącym skórę przed odwodnieniem.

3. Dbaj o higienę

Przedmioty codziennego użytku to idealne miejsca do kumulacji bakterii, które są przyczyną powstawania niechcianych zmian na twarzy. Dlatego niezwykle ważna jest częsta wymiana ręcznika do twarzy i poszewki naszej ulubionej poduszki. Dodatkowo nie należy zapominać o myciu i dezynfekcji pędzli. Przecieraj przedmioty, które mają bezpośredni kontakt z twarzą np. telefon komórkowy i okulary.

4. Regularnie złuszczaj skórę

Nawet najlepsze kremy nie dadzą spektakularnych efektów, jeśli nie wykonujemy peelingu twarzy. W wyniku systematycznego stosowania preparatów złuszczających na powierzchni skóry pozostaje mniej martwych komórek, dzięki temu skóra wygląda na gładszą, a makijaż dłużej się utrzymuje.

5. Stosuj krem z filtrem

Jeżeli zależy nam na pięknej cerze, należy pamiętać o codziennym stosowaniu kremów z SPF- niezależnie od pory roku. Promieniowanie UV prowadzi do szybszego starzenia się skóry oraz uszkodzeń DNA w komórkach. Dobry krem z SPF to Twoja najlepsza broń w walce ze zmarszczkami.  

6. Pamiętaj o dokładnym demakijażu

Piękna cera to nie tylko nawilżanie, to także dokładny demakijaż. Wraz z peelingiem jest to krok, który umożliwia skuteczne działanie dalszych etapów pielęgnacji, takich jak: krem i serum. Jeśli demakijaż nie zostanie prawidłowo wykonany, może dojść do powstania niechcianych zaskórników i stanów zapalnych. Zależnie od typu swojej cery wybierz mleczko lub żel.

Photo by Fleur Kaan  on Unsplash